Pomoc při zvládání výchovy

Dnešní generace maminek a tatínků je často kritizována za to, jak vychovává svoje potomky. Z našich zkušeností ale nezřídka vyplývá, že nejde ani tak o to, že rodiče nemají o své děti zájem, jako spíše o to, že nevědí, jak si v konkrétních situacích poradit. Zvláště v případě dětí dospívajících, či hyperaktivních. 

Pokud se Vám tedy zdá, že nejste schopni zvládnout projevy svého dítěte, případně nerozumíte tomu, proč se chová tak či onak, je dobré se poradit s někým mimo rodinu. Tím "někým" může být například sociální asistent FOD. Společně s dětmi je možné dojít k příčině jejich problému, či nepřiměřené reakce, zastavit ji a nasměrovat lepším směrem. 

Pracovníci FOD tedy nepracují pouze s rodiči, ale i s dětmi. Vytváří například plány pomoci s domácími pracemi, dohody s dětmi ohledně školních povinností, sledují komunikaci v rodině a pracují na jejím zlepšení a předejití komunikačním šumům. Každá rodina má svébytné potřeby a požadavky, které respektujeme a snažíme se na nich vystavět pozitivní stránky soužití rodiny.                                                                                                                                                                             

                    

V situaci, kdy jsou výchovné problémy dítěte hlubšího charakteru, zprostředkovávají sociální asistenti kontakty na další odborníky jako Středisko výchovné péče Domek, Poradna pro rodinu, manželství a meziliské vztahy, psychologové, psychiatři atd.